Przytulaki


Przytulaki to pomocowe poduszki szyte przez wolontariuszy, seniorów i osoby niepełnosprawne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczmy na zakup mieszkań dla młodzieży opuszczającej domy dziecka.
Słoń jest zwierzęciem o największej, porównywalnej z ludzką, inteligencji emocjonalnej. Chcemy, aby przypominał o wartości dobra i zachęcał do pielęgnowania wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
W nasze działanie zaangażowali się znani, wrażliwi ludzie. Poduszki ze słoniem zaprojektowanym przez lidera zespołu Lao Che – Huberta Dobaczewskiego, cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców z całej Polski. Swojego słonia stworzyli także piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock. Na jesieni 2018 r. projekty podarowali nam rysownicy: Andrzej Tylkowski i Maciej Maćkowiak.

Kwestią kluczową dla powodzenia naszego działania jest oczywiście zaangażowanie wolontariuszy, ale również wsparcie przedstawicieli biznesu. Zaufały nam już dwie duże miejscowe firmy. Sponsorem bawełny, z której wykonane są naszywane na poduszkach aplikacje w kształcie słonia, jest CottonBee. Materiały reklamowe w postaci ulotek dołączanych do produktu nieodpłatnie dostarcza nam firma Mediakolor.